A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний професійно-технічний навчальний заклад "Хмільницький аграрний центр професійно-технічної освіти"
Вінницька область

Робота з батьками

Сім батьківських заповідей

1. Не вважайте дитину своєю власністю - вона Божа

2. Любіть її такою, якою вона є, навіть якщо вона не надто талановита, не у всьому досягає успіху

3. Не очікуйте, що вона виросте саме такою, якою хочете ви, допоможіть їй стати собою

4. Запам'ятайте: найголовніший ваш обов'язок - розуміти й втішати. Ви не суддя, не приклад для наслідування, а людина на грудях якої можна виплакатись і у п'ять, і в п'ятдесят

5. Не переймайтесь, якщо не можете чогось зробити для сина чи дочки. Найгірше, якщо можете, але не робите

6. Усвідомте: для дитини зроблено замало, якщо зроблено не все

7. Не очікуйте на вічну вдячність: ви дали життя своїй дитині, вона віддячить, вашим онукам

10 кроків, щоб стати кращими батьками

Як можна допомогти дитині добре поводитися?

Більшість батьків замислюються, чи правильно вони себе поводять з дитиною. Звичайно, нема ідеальних батьків. Усі вони мають труднощі і іноді не впевнені, що добре виховують своїх дітей. Однією з проблем, що найбільше непокоїть батьків, є питання поведінки: що треба зробити, щоб діти поводилися добре? Скористайтесь нашими порадами.

Подавайте дітям приклад хорошої поведінки. Діти вчаться, наслідуючи поведінку дорослих. Ваша поведінка - приклад до наслідування

Змінюйте оточення, а не дитину. Краще тримати цінні, крихкі та небезпечні предмети у недоступних для дітей місцях, аніж потім карати дітей за їхню природну цікавість. Висловлюйте свої бажання позитивно. Кажіть дітям, чого ви від них очікуєте, замість того, чого не бажаєте.

Висувайте реальні вимоги. Запитуйте себе, чи відповідають ваші вимоги віку дитини, ситуації, в якій вона опинилася. Ви маєте бути більш терпимими до своїх дітей.

Не надавайте надто великого значення заохоченням і покаранням. В міру дорослішання дитини покарання і заохочення стають все менш результативними. Пояснюйте причину, яка впливає на ваше рішення. Прагніть до компромісу у спілкуванні зі старшими дітьми, а з меншими - використовуйте тактику переключання уваги.

Обирайте виховання без побиття та крику. На початку це може здаватися результативним, однак незабаром виявиться: щоразу ви змушені бити все з більшою силою, щоб досягти бажаного результату. Крик або постійні докори є також шкідливими та можуть призвести до тривалих проблем емоційного характеру. Покарання не допомагають дитині виробити навички самоконтролю і поваги до інших.

Діти часто не розуміють, чому їх покарано. Дослідження доводять, що вимоги дорослих часто видаються дітям не зрозумілими. Пам'ятайте, коли дитина дістала ляпас, вона стає надто сердитою, знервованою та збудженою, тому не може зрозуміти за що і чому її покарано. Допомагайте дітям вести себе краще, даючи їм вибір, не сперечайтесь з дітьми про справи, які не мають великого значення. Дозволяйте їм робити вибір: нехай вони самі вирішують, у що одягатися чи що їсти. Це попередить прояви, образи та непокори з боку дитини. Вона не дорікатиме, що ви її постійно контролюєте.

Діти мають право на позитивне ставлення до себе. Уряд України зобов'язався дотримуватися принципів Конвенції Організації Об'єднаних Націй з прав дитини. В ній виголошено, що діти мають права, одним з яких є право на захист від будь-яких форм фізичного і психічного насильства та навмисного приниження.


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування